BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 30 Günlüğüne Yeni Bir Şeyler Deneyin [Ted Konuşması]

30 Günlüğüne Yeni Bir Şeyler Deneyin [Ted Konuşması]

30 Günlüğüne Yeni Bir Şeyler Deneyin [Ted Konuşması]

Her sabah kalktığımızda yapmaya niyetlendiğimiz ancak yapamadığımız çok şey var. Google’da yazılım mühendisi olarak Matt Cutts’ın bizlere bir tavsiyesi var. Yapmak isteyip bir türlü harekete geçemediğiniz ne varsa bunu 30 günlüğüne deneyin diyor. Ve “30 Days” adlı reality şovun yapımcısı Amerikanın büyük filozofu Morgan Spurlock’u örnek almaya ve 30 günlüğüne yeni birşeyler denemeye karar veriyor. Aslında fikri oldukça basit. Hayatınıza her zaman katmak için çabaladığınız bir şeyi düşünün ve sonraki 30 gün boyunca onu deneyin.  30 gün, yeni bir alışkanlığı hayatınıza eklemek ya da çıkarmak için ideal bir zaman.

Matt Cutts 30 günlük birçok deneyim gerçekleştirmiş. Örneğin; bir ay boyunca her gün fotoğraf çekmek, bilgisayarda pinekleyen biriyken eğlence için işe bisikletle gidip gelmek ve Afrika’nın en yüksek dağı olan Klimanjaro’nun tepesinde yürümek. Tüm bu 30 günlük deneyimlerinin sonucunda ise farkettiği şey; yaşadığı onca zamanın aksine, dolu dolu geçirdiği bu 30 günlük süreçler unutulmazdı. Üstelik istediği birşeyi yaptığı için kendine olan güveni de artmıştı. Birşeyi gerçekten istediğinizde 30 gün boyunca yapabileceğinizi savunuyor Matt Cutts. Ayrıca 30 günlük deneyimlerinizin hayatınıza zenginlik sizlere yepyeni vasıflar kazandıracağını belirtiyor. Ne iş yaptığını soran birisine yazılım mühendisiyim demek yerine eğer isterse bir roman yazarı olduğunu söyleyebilir. Neden mi? Çünkü son 30 gününde bir roman yazmayı denemiş. :)

Kendimiz için fazla bir şey yapmaya vakit ayıramadığımız koşuşturmacalı hayatlarımızda bu harekete geçirici kısa konuşmaya hepimizin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca İngilizce olarak okumak isterseniz Matt Cutts blogunda 30 günlük deneyimlerinden neler öğrendiğini paylaşıyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap