BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 1 Dakika İçinde Neler Oluyor?

1 Dakika İçinde Neler Oluyor?

1 Dakika İçinde Neler Oluyor?

Günlük yaşantılarımızın vazgeçilmez birer unsuru olan ve hatta teknoloji geliştikçe birer ihtiyaç haline gelen internet ortamında, 1 dakika içinde neler olduğunu hiç merak ettiniz mi? E-ticaret sitelerinde ne kadar harcama yapılıyor? Kaç kişi YouTube videoları izliyor? Kaç kullanıcı Facebook’ta geziniyor? Instagram ne kadar aktif kullanılıyor? İşte 1 dakika içerisinde internet ortamında neler olduğunun cevabı!

 

 

Twitter: 200 bin kişi tweet atıyor,

Instagram: 695 bin hikaye paylaşılıyor,

Facebook: 1.4 milyon kaydırma (scrolling) yapılıyor,

YouTube: 500 saatlik video yükleniyor,

Google Play + App Store: 414 bin uygulama indiriliyor,

Alışveriş: 1.6 milyon dolar harcama yapılıyor,

E-posta: 197.6 milyon e-posta gönderiliyor,

SMS: 21.1 milyon SMS gönderiliyor,

Amazon Echo: 932 adet ses aygıtı yeni sahiplerine gönderiliyor.

 

Dünya nüfusu 2021’in başlangıcında 7,83 milyar olarak kaydedildi ve 5,22 milyar insanın cep telefonu kullandığı, bu da dünya nüfusunun yüzde 66,6’sına denk geldiği görülüyor. Aynı zamanda küresel sosyal medya kullanımı inanılmaz bir hızla artarak 4,20 milyara yükseldi. Artık dünya nüfusunun yüzde 53’ü sosyal medya kullanıyor. Covid-19 pandemisi gibi insanların fiziksel ve sosyal aktivitelerini kısıtlayan olumsuz şartlar sebebiyle internet kullanımı oldukça artmış durumda.

Ülkemizde ise herhangi bir cihaz vasıtasıyla internet kullanım oranı nüfusun yüzde 72’si yani 62,07 milyon kullanıcı bir günde ortalama 7 saat 29 dakikayı internette geçiriyor, 2 saat 51 dakika sosyal medya kullanıyor.

Siz de günden güne gelişmekte olan fırsatlar ağında yerinizi almak ve dijital dünyaya bir an önce adım atmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Merve Sunar tarafından yayınlanmıştır.

Merve Sunar, 17 Ekim 1995 İzmir doğumlu. İzmir Ekonomi Üniversitesi %100 İngilizce Endüstri Mühendisliği bölümünden 2019 yılında mezun oldu. Stajını havalandırma sistemleri üretimi yapan bir fabrikada tamamladıktan sonra, bitirme projesini de Almanya merkezli Saueressig firmasında “Zaman Çizelgelemesi” konusu üzerine yaptı. Mezun olduktan sonra Ocak 2020 – Temmuz 2021 süre zarfında satış destek, operasyon ve fiyatlandırma departmanlarında deneyim kazandı.Üniversitede okulun korosunda ve dans kulübünde uzun süre yer aldı. Hala müziğe ve dansa olan ilgisi devam ediyor. Arkadaşlarıyla gece yürüyüş yapmayı, spor yapmayı, dans etmeyi, müzikle ilgilenmeyi çok seviyor. Sürekli kendini geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye odaklı olduğu için AdresGezgini ekibinde, Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır.

Yorum Yap