BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Video Kampanyalarında Dönüşüm İlişkilendirmeyi Standart Düzeye Getirme

Video Kampanyalarında Dönüşüm İlişkilendirmeyi Standart Düzeye Getirme

Video Kampanyalarında Dönüşüm İlişkilendirmeyi Standart Düzeye Getirme

Reklamlarda video kampanyalarını kullanarak, hedeflenilen dönüşümler elde edilebilir. Video kampanyalar, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda tek başına veya diğer video yayını içeriklerinde video reklamlar yayınlamanıza olanak tanır. Birçok video reklam biçimi vardır. Bunlar; atlanabilir yayın içi reklamlar, atlanamayan yayın içi reklamlar, video discovery reklamlar, yayın dışı reklamlar ve bumper reklamlar.

Bir video reklamın satın alma aşamasında etkili olup olmadığını anlamak için bir ilişkilendirme oluşturmak önemlidir. Google Ads’in dönüşüm izleme aracı ile ölçülebilecek tüm etkileşimleri Google artık standart hale getiriyor. Dönüşüm ilişkilendirmesini standart hale getirilen video biçimleri arasında atlanabilir yayın içi ve feed video biçimleri yer almaktadır.

Şubat 2021 itibari ile iki farklı kampanya türü kullanıldığında, bunların dönüşüm performansını karşılaştırabilir ve buna bağlı daha sağlıklı analizler sunulabilir.

Bir reklamveren video işlemi (hedef EBM) kampanyası ve video üzerinde düşünme (GBM) kampanyası yayınladığında, bu iki kampanyanın dönüşüm ilişkilendirme performansları aynı şekilde karşılaştırılabilir. Video kampanyaları YouTube genelinde daha fazla dönüşüm elde etmek için kolay ve uygun maliyetli bir yöntemdir.

Google, her kampanya için optimizasyon işleminin yapılamayacağını bir kez daha hatırlatırken özellikle hedef EBM ve maksimum dönüşüm teklifi sunan video işlemi kampanyalarında optimizasyon işlemi yapılabileceğini aktarıyor. Erişim ve Üzerinde Düşünme gibi diğer hedefleri olan video kampanyaları sadece dönüşüm performansını gösterebilir.

Google, reklamverenlerin bu optimizasyon işlemlerinden yararlanabilmesi için bir işlem yapmalarına gerek olmadığının da altını çizdi.

Kaynak: https://support.google.com/

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Merve Gençdağ tarafından yayınlanmıştır.

Merve Gençdağ, 12 Nisan 1995 yılında Aydın’da doğdu. 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi %100 İngilizce Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve hazırlık dahil 5 yıl içerisinde mezun oldu. Lisans hayatı boyunca Delphi adlı şirkette staj deneyimi yaşadı. Bu şirkette bitirme tezini de tamamlayarak, optimizasyon çalışmaları alanında kendini geliştirdi. 2018 Yılında mezun olduktan sonra çeşitli sertifikasyon programlarına katıldı. Kişisel gelişim kurslarına ve bilgisayar programlarına ilgi duyuyor ve bu alanlarda kendini geliştirmek istiyor. 2020 yılında Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı yapmaya karar vererek, dijital pazarlama alanına yönelmek istedi. Kendini geliştirmenin sürekli yeni bilgiler öğrenmek ve kendini yenilemekten geçtiğini düşünüyor. Yeni yerler keşfetmekten, ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alıyor. Hobileri arasında klasik müzik dinleme, kitap okuma ve fotoğrafçılık olan Gençdağ, AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır.

Yorum Yap