Google Mobil Uyumlu Web Sitelerini Arama Sonuçlarında Üst Sıralara Çıkarıyor

AdresGezgini Mobil Arama Sonuçları

Son yıllarda mobil cihazların kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber, bu cihazlardan internet kullanımı da gün geçtikçe artmakta. Arama motorları da algoritmasını kullanıcı deneyimlerini ön planda tutarak sürekli olarak geliştirmekte, Google resmi webmaster blogunda mobil uyumlu web sitelerini öncelikli olarak çıkaracağını duyurmuştu. Daha önceden Google arama sonuçlarında web sitelerini tarih, özgün içerik, popülerlik ve seo uyumluluğuna göre sıralıyordu; artık yeni bir etken olarak mobil uyumluluk arama sonuçlarında ilk sırada yer alacak.

Google yeni geliştirdiği bu algoritma sayesinde mobil cihaz kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Web sitenizin tüm sayfalarının tamamen mobil uyumlu olması arama sonuçlarındaki konumunuzu ciddi bir düzeyde etkileyecektir, buna rağmen web sitenizde yayınladığınız özgün içeriklerin çok etkili olduğunu hatırlatalım.

AdresGezgini Mobil Uyumluluk

Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını ise Google Mobil Uyumluluk Testi Aracı ile hemen kontrol edebilirsiniz. Mobil Uyumluluk Testi aracıyla web sitenizi analiz ettiğinizde eğer web siteniz mobil uyumluysa “Mükemmel! Bu sayfa mobil uyumlu.” mesajını alacaksınız, mobil uyumlu değil ise “Mobil uyumlu değil” mesajıyla birlikte Google’ın web sitenizi nasıl gördüğünü, nerelerde iyileştirmeler yapmanız gerektiğini ve taradığınız sayfayı nasıl mobil uyumlu hale getirebileceğinizi görebileceksiniz.

Web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayabilmeniz için tüm detayları bulabileceğiniz Web Siteniz için SEO kitapçığımızı  incelemenizi öneririz.

AdresGezgini tarafından hazırlanan bu rehberde arama motoru optimizasyonu hakkında yapılması gerekenleri, eksik ve yanlış bilinen tüm noktaları bulabilirsiniz.

İzzet Düdük tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Google Mobil Uyumlu Web Sitelerini Arama Sonuçlarında Üst Sıralara Çıkarıyor için 2 cevap

  1. Geri izleme: Google ile Web Sitenizin Mobil Uyumluluğunu Test Edin - Blog AdresGezgini | Google AdWords | Sosyal Medya

  2. Geri izleme: Google ile Web Sitenizin Mobil Uyumluluğunu Test Edin | ReklamVermek Blog

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>