BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Web Sitenizin Mobil Uyumlu Olması Neden Önemlidir?

Web Sitenizin Mobil Uyumlu Olması Neden Önemlidir?

Web Sitenizin Mobil Uyumlu Olması Neden Önemlidir?

Mobil teknoloji dünyayı değiştirmekle kalmayıp yeni alışkanlıklar kazandırıyor. Bugün, herkesin akıllı telefonları var ve her zaman bu telefonlarla iletişim kuruyorlar, bilgi arıyorlar. Dünyanın her yerinde, akıllı telefonların sayısı bilgisayarların sayısını geride bıraktı ve zaman ilerledikçe de öngörebiliyoruz ki zamanla mobil teknoloji masa üstü cihazların yerini alacak.

Google Ads reklamları, sosyal medya reklamları aracılığıyla veya organik aramalar sonucunda, akıllı telefonları ve tabletleri aracılığıyla web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar rahat bir kullanım ve sağlıklı bir kullanıcı deneyimi için mobil uyumlu bir ara yüze ihtiyaç duyar. Profesyonelce hazırlanmış, mobil uyumlu ve kullanıcı dostu web sitelerinin, ürünlerinizin/hizmetlerinizin başarılı bir şekilde sunulduğu içeriklerin ve görsellerin reklamların performansını önemli ölçüde artırdığı kanıtlanmıştır. 

İnternete erişen mobil cihaz sayısı her geçen gün artmaya devam ederken web sitenizi mobil uyumlu olacak şekilde tasarlamak sayfalarınızın bütün cihazlarda iyi performans göstermesi için en iyi yol olarak gözükmektedir. Bir sayfanın masaüstü sürümünün mobil bir cihazdan görüntülenmesi ve kullanılması zor olabilir. Kullanıcının, mobil uyumlu olmayan sürümü okuyabilmek için sıkıştırma veya yakınlaştırma yapması gerekebilir. Kullanıcılar bunu sıkıcı bir deneyim olarak görür ve büyük olasılıkla siteden çıkarlar. Alternatif olarak, mobil uyumlu sürüm kolayca okunabilir ve hemen kullanılabilir.

Resmi Google analiz araçlarından olan search.google.com/test/mobile-friendly ve testmysite.withgoogle.com araçlarını kullanarak yaptığımız teknik testler ile sonucunda sitenizin mobil cihazlarda açılış hızı gerçekten önemli bir noktadır. 

  • Mobil uyumlu olmayan web sitelerinde veya içeriğinde sorun olması durumunda mobil cihazlardan sitenize gelen ziyaretçilerde kayıp olabileceği tahmin edilmektedir. 
  • Sektörünüz baz alındığında test sonuçlarınızın diğer firmalara göre nasıl olduğunun ölçülmesi önem arz etmektedir. 
  • Mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda yapılan hız testi sonuçlarında almış olduğunuz sıralama sizler için önemli bir yol göstericidir.
  • Eğer siteniz mobil uyumlu değilse site görünümünde bir çok problem yaşanabileceği gibi kullanıcı deneyiminin kalitesi düşük olacağından müşteri kaybına sebep olabilir.
  • Ayrıca mobil uyumluluk da problem yaşayan sitelerin kullanıcı verileri iyi sayılamadığı için bir çok analizde veri kaybına veya değerlendirme sorunlarına sebebiyet verebilir.

Siz de mobil uyumlu web siteleri hakkında bilgi almak ve mobil cihazlara özel reklam kampanyalarından faydalanmak için bize ulaşabilir, AdresGezgini Yazılım Geliştirme Ekibi tarafından özenle hazırlanan, kullanıcı dostu ve mobil uyumlu web sitelerini inceleyebilirsiniz.  

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap