BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Vine Uygulamasını İşletmeniz için Nasıl Kullanabilirsiniz?

Vine Uygulamasını İşletmeniz için Nasıl Kullanabilirsiniz?

Vine Uygulamasını İşletmeniz için Nasıl Kullanabilirsiniz?

Twitter tarafından 24 Ocak'ta duyurulan 6 saniyelik video uygulaması Vine, kısa sürede tüm dünyada birçok mobil cihazda yerini aldı. Tıpkı tweetler gibi, Vine videolarında da kısa zamanda istediğinizi anlatmak durumundasınız. 6 saniyede yapabileceğiniz çok şey var! Mesela yemek tarifi verebilir, yol tarif edebilir ya da kahve vs. nasıl yapılır anlatabilirsiniz.

 Eğer kendinize ait bir işletmeniz varsa ve video prodüksiyonu için ayıracak bütçeniz yoksa Vine uygulamasını kullanarak şirketinizi daha iyi tanıtabilirsiniz.

Mesela,

1.Ürünlerinizi satışa sunmadan müşterilerinize sunabilirsiniz. 2.Çok basit "nasıl yapılır" videoları çekebilirsiniz. 3. Kendinizi tanıtabilirsiniz. 4. İşletmenize ait çalışma alanlarını videolaştırabilirsiniz. 5. İş toplantılarınızdan kesitler sunabilirsiniz. 6. Bir konu hakkında 6'şar saniyelik sunumlar yapabilirsiniz. 7. Önce, o anda ve sonrasında videoları çekebilirsiniz: "Saç kesimi öncesi, keserken ve kestikten sonra" gibi. 8. Web sitesi tasarımını paylaşabilirsiniz. 9. Müşterilerinizle yaşadığınız eğlenceli bir anıyı anlatabilirsiniz. 10. Müşterilerinizle röportajlar yapabilirsiniz.

Vine şimdiden markalar tarafından kullanılmaya başlandı. Örneğin, markafoni, trendyol, GQTurkiye, Turkcell, işbankası gibi markaların vine hesapları var. Ama markafoni ve trendyol dışında aktif olarak kullanana rastlamadım.

Sizin bildikleriniz var mı?

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap