BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Vine ile 'Kısa ve Öz'geçmişinizi Oluşturun

Vine ile 'Kısa ve Öz'geçmişinizi Oluşturun

Vine ile 'Kısa ve Öz'geçmişinizi Oluşturun

Vine uygulaması son zamanlarda özellikle Twitter kullanıcılarının favorisi haline geldi. Anlatmak istediklerinizi karşı tarafa aktarmak için 6 saniye gibi kısa bir süreniz var ve dolayısıyla bu süreyi ne kadar efektif kullandığınıza göre videonuz değer kazanıyor. Vine henüz çıkışının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, eşsiz bir uygulama olması sebebiyle kullanıcılar tarafından birçok farklı şekilde değerlendirildi. Şimdilik daha çok eğlence amaçlı videolar ağır basıyor ancak işletmeler tarafından da yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Vine ile işletmenize neler katabileceğinizi öğrenmek için daha önce yazmış olduğumuz yazıyı okuyabilirsiniz.

@dawnsiff #VineResume Why you should hire me, in 6 seconds! vine.co/v/b6wxtwrwP7P — Dawn Siff (@dawnsiff) February 20, 2013

Peki Vine ile özgeçmişinizi oluşturmak aklınızdan geçer miydi? Düşünsenize en az 1 sayfadan oluşan özgeçmişlerimizi toplamda 6 saniyelik bir videoya nasıl sığdırabiliriz? Tabiki de bütün detayları, hatta bırakın detaylar başlıkları bile 6 saniyelik bir videoya sığdırmamız imkansız. Fox News Radio’nun eski çalışanlarından Dawn Siff, türünün ilk örneği olan Vine özgeçmişini oluşturdu. Ancak, 6 saniye gibi kısa bir sürede gözlerimizin önünden akıp giden bu videoyu ortaya çıkartmak Dawn Siff ve video yapımcısı arkadaşlarının 4 saatini almış. Çekim ortamının gereksinimleri ve denemeler oldukça uzun sürmüş. Henüz resmi olarak bir iş bulmadığını belirten Dawn Siff, Twitter’a bu videoyu yükledikten sonra insanlardan, onu potansiyel işverenlerle tanıştırmak istediğini belirten olumlu tepkiler almış. Dawn Siff’in kısacık özgeçmişinde kullandığı görüntüler ise onun özgeçmişindeki anahtar noktaları içeriyor. Önemli olan ilk etapta karşı tarafa bu niteliklerinizi aktarmak olduğuna göre Vine özgeçmişler popülaritesini arttıracak gibi görünüyor. Siz ne dersiniz?

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap