Sosyal Medyada “Satın Al” Butonuna Gösterilen İlgi

Marka bilinirliği ve etkileşim yaratmanın dışında sosyal medya reklamlarının satışa yönlendirme konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Facebook’un uzun zamandır kullandığı “Satın Al” butonunu, Twitter ve Instagram da bu yıl hayata geçirmişti. Kullanıcılar bir araştırma döneminden sonra satın alma işlemini gerçekleştirir. Peki bu süreçte kullanıcıyı etkileyen ve satın almaya yönlendiren nedir? Global Web Index tüm dünyada dikkat çeken bir araştırmaya imza atmış ve “Satın Al”  butonuna olan ilgiyi ölçerek paylaşmış.

Instagram kullanıcıları yüzde 14’le “Satın Al” butonuna en çok ilgi gösterilen mecralar arasında. Facebook kullanıcılarının ilgisi yüzde 9 iken, Twitter’da bu oran yüzde 12’yi buluyor. Satın alma öncesi en önemli adım diyebileceğimiz kullanıcıların markaya ulaşmada sosyal medyayı kullanmasında ise Instagram yüzde 49’la ilk sırayı alıyor.

GWIBuyButtonInfographic

 

Çağla Nacir tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>