Sosyal Medya Reklamlarının 5 Altın Kuralı

sosyalmedya_1

Google gibi reklam alanlarında reklam verdikten sonra aklınıza sosyal medya reklam alanlarında da yer almak gelecektir. Sosyal medya reklamlarına ilgi duyan çoğu pazarlamacı, deneyimleme istekleri var oldukça etkin olarak başarı gösterirler.

İşte bütün pazarlamacıların sosyal medya reklam dünyası hakkında bilmesi gereken 5 altın kural.

1) Faydalı Reklamların Felsefesini Anlayın
Faydalı reklamlar ilgi çekici olmalı ve harekete geçirici olmalıdır.

2) Her Şeyin Başlıkla Başladığını Unutmayın
Reklamlarınızın başlıklar, reklamı gören kişinin metnin devamını okuması ve nihayetinde reklama tıklaması için çok önemlidir.

3) Görsellerin Reklamlarınız Üzerindeki Etkisini Önemseyin
Görselleriniz mesajınızın bir yansıması olmalıdır. Kişilerin dikkatini çekmelidir. Doğru görseli seçmekle kalmayıp, doğru renkleri de bulmalısınız.

4) İyi Bir Açıklama ile Son Adıma Yaklaşın
İyi bir başlık ve görselle reklam mücadelenizin yarısını tamamlamış oldunuz. Şimdi, kişileri reklamlarınıza tıklamasını sağlamak için iyi bir açıklama metnine ihtiyacınız olacak.

5) Yeni Reklamları Test Etmekten Yorulmayın
Alıştığınız reklamların dijital reklamlarınızda önemli bir reklam veri sonucuna ulaşmanız zaman alabilir. Sosyal medya reklamcılığında sürekli yeni reklamlar uygulayıp denemelisiniz.

Sosyal Medya ekibimiz tarafından hazırlanan “Sosyal Medya Reklamlarının 5 Altın Kuralı” isimli kitapçığımızı okumak ve indirmek isterseniz PDF’i indirmek için linkteki formu doldurmanız yeterli.

Forma ulaşmak için tıklayın.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>