BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Online Video Yaratma Sanatı: Flixtime.com

Online Video Yaratma Sanatı: Flixtime.com

Online Video Yaratma Sanatı: Flixtime.com

Televizyon ve sinemanın aksine, saklanabilir görüntü veya ses verilerinden oluşan analog ve dijital ortamlarda muhafaza edilebilen video, 1960’lı yılların sonundan itibaren kullanılmaya başlanmıştı. Oysa ki hareketli resim teknolojisi yüksek fiyatlar ve anında oynatılamama gibi nedenlerden dolayı tüketicilerin sıklıkla tercih etmediği bir yöntemdi.

1990’lı yılların ortalarında hayatımıza giren internet ile birlikte, birçok alanda olduğu gibi video yaratma ve paylaşmanın, izlemenin ve kaydetmenin de maliyetleri düştü. Günümüz teknolojisi ile profesyonel ya da amatör internet kullanıcılarının video yaratabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Flixtime Nedir?

Microstock fotoğraf sitesi Fotolia tarafından yaratılan Flixtime, kişiye özel video içerik oluşturulabilme imkanı tanıyan ücretsiz video yaratım ve paylaşım sitesidir. Görseller, videolar ya da metinler yardımıyla 60 saniyelik videolar hazırlamaya olanak tanıyan site, 22 Şubat 2010 tarihinde yayına girdiği günden bu güne kullanıcılarına; en son gelişmeleri yansıtan, modern teknolojinin imkanları kullanma fırsatı sunuyor. Ücretsiz olarak üye olunan sitede üç basit adımda video yaratabilmek mümkündür. Oluşturduğunuz videoları zenginleştirmek için AudioMicro altyapısını kullanarak ödüllü film müziklerini, ses efektlerini ya da mevcut müzikleri entegre edebiliyorsunuz.

Flixtime’da oluşturulan videolar, kişisel bazda ya da bağımsız reklamlar için kullanılabilmektedir. Yayına girdiği tarihten itibaren kullanıcılarının talep ve şikâyetlerini değerlendiren, görüntü ve metin kullanımı ile video oluşturma kavramını zenginleştiren Flixtime aracılığı ile oluşturulan videolar Facebook, Twitter, YouTube ve benzeri sosyal ağlarda paylaşılabiliyor ya da oluşturduğunuz videoları kişisel bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Dünyanın birçok ülkesinden firmalar, kişiler ya da gruplar kendi projelerini, web sitelerini ya da sunumlarını tanıtmak için videolar yaratmak istiyorlar. Flixtime.com, profesyonel ya da amatör kullanıcıların bu isteklerine yanıt verebilmek için oluşturulmuştur. Bu site yardımı ile hazırlanan 60 saniyelik videolar, firmalar tarafından tanıtım için ya da özellikle günümüzde yapılan sosyal medya kampanyalarını desteklemek amacı ile kullanılabilir.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap