blog-detay.php1 Önemsediğiniz Bilgiler Gözden Kaçmasın: | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Önemsediğiniz Bilgiler Gözden Kaçmasın: Knowabout.it

Önemsediğiniz Bilgiler Gözden Kaçmasın: Knowabout.it

Önemsediğiniz Bilgiler Gözden Kaçmasın: Knowabout.it

Günümüz sosyal medya çağında hepimizin en önemli sorunlarından biri hiç kuşkusuz, kıyıda köşede kalmış ya da bir şekilde gözden kaçmış bilgiler! Mobil cihazlar, tabletler ya da bilgisayarlar üzerinden bağlandığımız sosyal ağların, takibe aldığımız kişilerin ya da izlediğimiz blogların sayısı arttıkça gözümüzden kaçan bilginin sayısı da artıyor. Odaklanmayı en iyi başarabilenlerimiz bile arkadaşlarımızdan gelen bütün güzel linkleri incelemeye vakit ayıramıyor, bu yüzden de geçmişteki "haber beni bulur" anlayışı artık yeterli değil. Bu boşluğu ise ortaya çıkan kişiselleştirme motorlarının yanı sıra akışları derinlemesine inceleyip size en uygun linkleri bulan servisler dolduruyor. Bunlardan biri de Knowabout.it!

Kevin Marshall ve Will Cole tarafından birkaç ay önce bir startup projesi olarak kurulan ve henüz Alpha aşamasında olan site davetiye ile üye kabul ediyor. Facebook, Twitter gibi sosyal ağların bilgi devirdaiminde gözlerden kaçan linklerin koleksiyonunu yapan bir servis olan Knowabout.it, size arama yapmanız ve içeriği seçmeniz için bazı araçlar sunuyor.

Site kurucularına göre bir kişiye sosyal ağlar üzerinden gelen ortalama link sayısı 300 ila 500 civarında. Bu rakamlar ise bir insanın takip edebileceği bilginin çok çok üzerinde. Knowabout.it sayesinde ise kaçırdığınız bilgiyi yeniden keşfedebileceksiniz. En çok paylaşılan linkler, retweetler ya da bit.ly gibi url kısaltma servislerinin istatistiklerinden faydalanılarak oluşturulmuş siteler size sunulacak.

Ayrıca kendi anahtar kelimelerinizi seçerek yeni bir içerik akışı da sağlayabileceksiniz. Fakat eğer iPhone ya da Android gibi çok aranan anahtar kelimeleri seçtiyseniz, tıpkı Google Alert'de olduğu gibi mail kutunuz biraz zorlanabilir.

Knowabout.it henüz tam olarak aktif değil. Davet kodunuz yoksa siteye giriş yapamıyorsunuz ama bekleme listesine adınızı yazdırabilirsiniz ve sitenin en çok sorulan sorular gibi açık alanlarında vakit geçirebilirsiniz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap