BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Maksimum Performans Kampanyası Özellikleri

Maksimum Performans Kampanyası Özellikleri

Maksimum Performans Kampanyası Özellikleri

Google Maksimum Performans Kampanyası; Google'ın tüm alanlarında Google Arama Ağı, Keşfet, Gmail, Görüntülü Reklam Ağı, Haritalar ve YouTube'da daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olmak için Google'ın optimizasyon araçlarını kullanır. Yakın zamanda Google; Akıllı Alışveriş Kampanyasını ve Yerel Kampanyayı, Maksimum Performans Kampanyasına yükseltti ve reklam biçimleri genelinde en önemli hedefleriniz doğrultusunda sonuçlar elde etmenizi amaçladı. Yeni müşteri elde etme hedefi, yeni müşteri kazanmak isteyen ve satışlarını arttırmak isteyen reklamverenler tarafından Maksimum Performans Kampanyası ile kullanabiliyor. Yeni müşteri elde etme hedefi, mevcut müşterilerin maliyetlerini koruyarak, yeni müşteriler için daha fazla teklif vermek değildir. Yeni müşteri elde etme hedefinde optimizasyonlar, yalnızca yeni müşteriler için tanımlanabilir. Müşteri eşleştirme listeleri aracılığıyla müşterilerinizi sizinle paylaştıkları e-posta adresi, ad, soyad, telefon numarası veya ikamet edilen ülke bilgielri en sık karşılaşan türleridir. Google'ın otomatik algılama sistemi, varsayılan olarak her zaman kullanılacak olsa da Müşteri Eşleştirme özelliği ile kitle listeleri yüklenmesi önerilir. Bu sayede Google en son bilgileri kullanarak yeni müşterilerinizin kimler olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Firmalar da böylelikle yeni müşteriler edinebilmektedir.

MaksimumPerformans

Maksimum Performans Kampanyasının Yeni Müşteriler Kazandırmak için Sunduğu Yeni Özellikler:

Analizler Sayfası: Kampanya performansını yükseltmek için kampanyanın geçmiş performasını anlamak ve gelecekteki fırsatları öngörmek için kullanılır. Bu sayede Google Ads üzerinde bir çok raporu analiz etmek için vakit kaybetmez, Analizler Sayfası özelliği ile zaman kaybetmeden kolayca analizlerinizi görebilirsiniz.

Öge Kitle Analizleri: Reklamını yapmak istediğiniz ürünün metin, resim ve video ögelerinin, kitle ögelerinde yarattığı etkiyi görebilirsiniz. Örneğin; kamp malzemeleri satan bir e-ticaret firmanız var ve sezonun gelmesinden kaynaklı kayak malzemeleri için reklam vermek istiyorsunuz. Kayak malzemeleri içeren görseller kullanarak ilgili kitleyi daha çok reklamlarınıza çekebilirsiniz.

Teşhis Analizleri: Bu kampanyayı teşhis analizleri sayesinde oluşturduğunuz zaman; reklamlarınızın onaylanmama durumunda, onaylanmama sebebi ve reklamlarınızdaki sorunların düzenlenmesi için yönlendirme yapar.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Ecem Adıyaman tarafından yayınlanmıştır.

Ecem Adıyaman, 1989 da Aydın'da doğdu. İlk ve ortaöğretim hayatı boyunca Kuşadasıspor’da voleybol oynadı. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nü tamamladıktan sonra Çağrı Merkezinde Müşteri Temsilcisi olarak göreve başladı. 6 aylık müşteri temsilciği sürecinden sonra, yeni eğitim gruplarına takım koçluğu yapmaya başlayan Adıyaman, 3 yıl boyunca yeni çıkan eğitim gruplarına takım koçluğu yaptıktan sonra çeşitli sınav ve mülakatlar sonucunda Takım Lideri olarak görevine devam etti.

Yorum Yap