İzmir’de Girişimcilik Zirvesi

İzmir’de 7 Mayıs 2011 tarihinde 350 kişinin katılımıyla ilki düzenlenen İzmir Girişimcilik Zirvesi’nin ikincisi 10 Mart 2012 Cumartesi günü Güzelyalı Rotaract Kulübü ve Ege Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi organizasyonu ile Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Girişimcilik konusunda İzmirli gençleri bilinçlendirmeyi ve yeni ufuklar açmayı amaçlayan etkinlik ayrıca bu yıl ‘Asansör Konuşması Yarışması’nı da eğitim kapsamında gerçekleştiriyor. Eğitime katılacak olan girişimcilerden 10 kişi, iş fikrini Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Erhan Erkut ve Turkcell Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin’e sunma şansı yakalıyor. Yarışmaya başvurmak ve detaylı bilgi almak için sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir’de girişimci gençlere destek olmak ve gençlerin mesleki ve liderlik yeteneklerini geliştirmek fikriyle hazırlanan eğitimde girişimcilik ve iş hayatında uzman birçok konuşmacı yer alıyor. Tüm gün sürecek olan eğitimin programı ise şöyle:

10.15-10.30 Açılış Konuşmaları

10.30-12.15 Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Erhan Erkut “Girişimcilik Ekosisteminde Üniversitenin Yeri ve Yapabilecekleri” & Girişim Fabrikası Direktörü İhsan Elgin “Fikirden Girişime” & ASANSÖR KONUŞMASI YARIŞMASI

12.15-13.15 Öğle Yemeği

13.15-14.30 “E-Tohum Girişimcileri Tecrübeleri” Panel Başkanı; e-tohum Kurucusu Burak Büyükdemir

Konuşmacılar: indirdik.com Kurucusu Mustafa Acet, pembepanjur.com Kurucusu Haluk Akın, oyuncakdenizi.com Kurucusu Serkan Hondur

14.30-15.00 Ara

15.00-16.00 Pozitron Kurucusu Fatih İşbecer & sosyalmedya.co Kurucusu Fatih Güner

16.00-16.15 Ara

16.15-17.00 Grupanya & 41?29! Kurucu Ortağı Alemşah Öztürk “Girişimciye kısa öğütler”

Eğitime katılmak isteyenler 45,00 TL, Rotaract Üyeleri ve Ege Üniversitesi Öğrencileri ise 35,00TL olmak üzere biletlerini nasıl temin edeceklerini buradan öğrenebilirler. Sınırlı salon kapasitesi sebebiyle acele etmekte fayda var. Ayrıca eğitim katılımcılarına 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği ve Ege Üniversitesi İ.İ.B.F. onaylı sertifika verilecektir.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>