İşletmeniz için Tweet Yazma Önerileri

Twitter’ın dinamik yapısı pazarlama uzmanlarının kafasında birçok soru oluşmasına neden oluyordu. Doğru hedef kitleye nasıl ulaşacağız, gerçek zamanlı pazarlama nedir? gibi… Bu soruları gidermek için Twitter geçtiğimiz günlerde yeni “İşletmeler için Twitter” sayfasını tanıttı. Twitter’ı yeni kullanmaya başladıysanız Twitter’ın Temelleri sayfasına girebilir ya da Twitter pazarlama hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Twitter ile Pazarlama sayfasına tıklayabilirsiniz.

b.t.c._homepage

Twitter’a yeni girdiyseniz ve işletmenizi nasıl tanıtacağınızı bilmiyorsanız Twitter’ın hazırladığı 101 listesi oldukça faydalı. Bunlardan “nasıl iyi tweet yazılır?” makalesinin Türkçe’sine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Ses ve tarz

Diyaloğu Sürdürün: İyi bir arkadaşınızla muhabbet ediyormuşçasına tweet yazın. Orijinal olmak için çabalayın, ulaşılabilir bir iletişim biçimi oluşturun. Pazarlama dilinden uzak durun. Uzun vadede size etkisi çok olacaktır.

Zekanızı Kullanın: Twitter markanızın komik yanını ortaya çıkarabileceğiniz bir ortam sunar. İnsanlar gülmek, eğlenmek ister. Twitter’ı kullanarak onlara bunu sağlayın.

İçerik

Paylaşılabilir olun: İnsanların paylaştığı şeyler nelerdir? Komik, yardımsever, habere değer veya ilham veren içerik. Tweet yazarken takipçilerinizin bunu nasıl kullanacağını düşünün. Onlara nasıl yardım eder?

Sıradan olmayın: Twitter’da en çok Retweet edilen içerikler link, fotoğraf, video ya da alıntılardan oluşan zengin medya içerikleridir. Bu tarz içerikler paylaşmanız markanızı ayrıcalıklı hale getirecektir.

Etkileşim

Takipçilerinizle etkileşime geçmenin en iyi yolunu bulun: Sorular sorun. Dinleyin. Cevap verin. Müşterilerin sizin hakkınızdaki olumlu görüşlerine şaşıracaksınız.

Gündemi takip edin: Twitter gerçek zamanlıdır, bu yüzden de takipçilerinizle iletişim kurabileceğiniz birçok ilgili konu yakalarsınız. Gündemle ilgili ilgili tweetler atın.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>