İnternet Reklamlarında %20 Artış

pexels-photo

IAB geçtiğimiz günlerde internet reklam yatırımları ile ilgili son dönem raporunu açıkladı. Bu rapora göre 2016 yılının ilk yarısında internet reklamcılığına 1milyar TL’ye varan bir yatırım yapıldı ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %20’lik bir büyüme yaşandı.

Geçtiğimiz yıl bu konuda bir blog yazısı yayınlamış, internet reklamlarının gazete reklamlarını geçtiğini belirtmiştik. Bu yılın ilk 6 ayındaki yatırım miktarını incelediğimizde yıl sonunda muhtemelen internet reklam yatırımlarının gazeteye göre ikiye katlanmış olduğunu göreceğiz.

iab-veriler

Raporun detaylarına girdiğimizde aslan payının gene Arama motoru ve Display (banner) reklam yatırımları olduğunu görmekle beraber mobil reklamların ve video reklamların çok hızlı bir çıkış yapması da oldukça dikkat çekici. Rekabetin nispeten daha az olduğu mobil reklamlar ve video reklamlar bir çok işletme için önemli fırsatlar sunmakta, siz de bu fırsatlardan yararlanmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Çağla Nacir tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Satış ve Pazarlama kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>