BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram'a Yeni Reklam Modelleri Geliyor

Instagram'a Yeni Reklam Modelleri Geliyor

Instagram'a Yeni Reklam Modelleri Geliyor

Günümüzde dijital pazarlamanın büyük bir kısmını sosyal medya reklamları oluşturmaktadır. Özellikle kullanıcıların gün içinde en fazla zaman harcadıkları platformlardan olan Instagram, marka hedeflerine ulaşmak isteyen firmalar için oldukça faydalı bir reklam alanı haline geldi. Dijital dünyada devam eden gelişmeler ile birlikte, Instagram da 3 yeni reklam modeli getireceğini duyurdu. Henüz test aşamasında olan bu reklam türlerinin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı ise henüz net değil.

Yeni gelecek reklam türlerin detayları ise şu şekilde:
*Keşfet Reklamları: Kullanıcılar günümüzde Keşfet akışında dolaşırken reklamlarla karşılaşabiliyor. Yeni gelecek reklam formatı ile ise Keşfet ana sayfasında da reklamlar yayınlanabilecek. Bu bölümde bulunan içeriklere göre boyut olarak daha büyük alan kaplayacak reklamlar ile kullanıcıların dikkatini çekebileceksiniz.

*Profil Reklamları: Bu reklam formatı ile ise arkadaşlarınızın, fenomenlerin veya ilgilendiğiniz işletmelerin profillerinde gezinirken her an markaların reklamlarıyla karşılaşabileceksiniz.

*Öneri Reklamları: Instagram akışında gezinirken kullanıcıların karşısına çıkan arkadaş önerileri gibi kullanıcıların ilgi alanlarına göre reklam önerileri de karşılarına çıkabilecek.

BONUS: Instagram’ın son günlerde duyurduğu oldukça dikkat çeken bir reklam türü daha var. Artırılmış Gerçeklik reklam modeli ile reklamı gören kullanıcılar reklamdaki ürünün 3 boyutlu formatını sanki yanındaymış gibi görüntüleyebilecek ve yakından inceleyebilecek. Günümüzde birçok firma kendi web sitelerinde AR yöntemiyle ürün incelemesine olanak tanıyor, bu gelişmenin reklamlara da gelmesiyle markalar için oldukça önemli bir reklamcılık gelişmesi gerçekleşmiş olacak.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Selin Özcan tarafından yayınlanmıştır.

Selin Özcan, 1997 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında Dokuz Eylül Matematik (İngilizce) bölümünü kazandı ve mezun oluncaya dek birçok farklı alanda seçmeli dersler alarak eğitimini tamamladı. Üniversite eğitiminin son iki senesinde SQL ve Python programlama dillerinde eğitimler aldı ve veri bilimi alanıyla ilgilenmeye başladı. Aynı zamanda pedagojik formasyon sertifikası da aldı ve bir süre stajyer öğretmenlik yaptı. Akbank ve QNB Finansbank’ın başlattığı online stajlarda yer alarak çeşitli konularda eğitimler aldı. İnsanlarla iletişim içinde olacağı, kendini geliştirebileceği dinamik bir kariyer hedeflediği için dijital dünyada yer alan AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Resimle ilgilenen Selin, boş zamanlarında yağlı boya/akrilik boya kullanarak resimler yapmakta aynı zamanda yeni yerler keşfetmekten keyif almaktadır.

Yorum Yap