BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Hangi Ülkede Twitter Facebook’tan Daha Popüler?

Hangi Ülkede Twitter Facebook’tan Daha Popüler?

800 milyondan fazla kullanıcıya sahip Facebook yavaş yavaş popülerliğini kaybediyor mu sizce?

e-siber.com'da yayınlanan bir yazıya göre Facebook, kısa bir süre içinde "en geriden takip edenler"e bile ulaşıyor olacak.

Bu da Facebook'un duraklama ve ardından gerileme dönemine gireceği öngörülerini güçlendiriyor. Tüm dünyada aktif olarak milyonlarca kullancıya ulaşan Facebook, istisnai olarak sadece Çin, Rusya, Brezilya, Polonya, Güney Kore ve Vietnam'da birinciliği farklı yerel sosyal ağlara kaptırmış durumda. Bu ülkelerde de yine rakipleri  Vkontakte, Orkut gibi sosyal arkadaşlık siteleri.

comScore verilerine göre, Facebook’un birinciliğini rakibi Twitter’a kaptırdığı tek ülke ise Japonya. Japonya kullanıcı profili açısından da dünyanın geneline göre oldukça farklı bir yapıya sahip. Çünkü orada oyun tabanlı mobil sosyal ağlar da Twitter ve Facabook’tan daha popüler.

Facebook'un Japonya'da çok popüler olmaması yeni bir haber değil aslında. Japonlar, anonimliğe oldukça önem veriyorlar ve Facebook'un gerçek isimler ve fotoğraflarla yarattığı dünya Japonların hoşuna gitmiyor.

Bakalım önümüzdeki dönemde Facebook nasıl bir yayılma politikası izleyecek? Ya da izleyecek mi, yoksa yavaş yavaş göçler başlayacak mı?

Sizce?

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap