Google Sertifikalı Ortağı Ajanslar için API / Hizmet Yönergeleri

Daha önce Google’ın “Google Sertifikalı Ortakları (Google Certified Partners)” için bazı standartlar getireceğinden bahsetmiştik. Bu durum Adwords Resmi Blogu‘nda da duyurulmuştu. Bu uygulamalar içinde özellikle şeffaf raporlama ve müşterilerin hesaplarına doğrudan erişim, yönetim ve raporlama konularında zorunlu ve opsiyonel özelliklerden bahsetmek mümkündür. Uygulamanın 2011 Şubat ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor ve ajanslara bu zamana kadar hazırlanmaları için zaman tanınıyor.

google-ajans

Google Adwords API kullanılarak yapılan raporlama(reporting), yönetim(management) ve oluşturma(creation) servisleri için yakın zamanda Google tarafından bir zorunlu ve opsiyonel gereklilikler listesi açıklandı. Bu listeyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

http://code.google.com/intl/tr-TR/apis/adwords/docs/requirements.html

Pek tabii, her ajans kendi raporlarının doğru olduğunu iddia etmektedir. AdresGezgini olarak bu listeyi kendi hizmetimizle karşılaştırma ihtiyacı hissettik, bu sayede aldığınız hizmetin gerçekten Google kriterlerine uygun olup olmadığını siz de karşılaştırabilirsiniz.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>