BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Sertifikalı Ortağı Ajanslar için API / Hizmet Yönergeleri

Google Sertifikalı Ortağı Ajanslar için API / Hizmet Yönergeleri

Google Sertifikalı Ortağı Ajanslar için API / Hizmet Yönergeleri

Daha önce Google’ın “Google Sertifikalı Ortakları (Google Certified Partners)” için bazı standartlar getireceğinden bahsetmiştik. Bu durum Adwords Resmi Blogu'nda da duyurulmuştu. Bu uygulamalar içinde özellikle şeffaf raporlama ve müşterilerin hesaplarına doğrudan erişim, yönetim ve raporlama konularında zorunlu ve opsiyonel özelliklerden bahsetmek mümkündür. Uygulamanın 2011 Şubat ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor ve ajanslara bu zamana kadar hazırlanmaları için zaman tanınıyor.

Google Adwords API kullanılarak yapılan raporlama(reporting), yönetim(management) ve oluşturma(creation) servisleri için yakın zamanda Google tarafından bir zorunlu ve opsiyonel gereklilikler listesi açıklandı. Bu listeyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

http://code.google.com/intl/tr-TR/apis/adwords/docs/requirements.html

Pek tabii, her ajans kendi raporlarının doğru olduğunu iddia etmektedir. AdresGezgini olarak bu listeyi kendi hizmetimizle karşılaştırma ihtiyacı hissettik, bu sayede aldığınız hizmetin gerçekten Google kriterlerine uygun olup olmadığını siz de karşılaştırabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap