BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Sonunda Arama Konsolunda Beklenen Sayfa Hızı Raporunu Başlattı

Google Sonunda Arama Konsolunda Beklenen Sayfa Hızı Raporunu Başlattı

Google Sonunda Arama Konsolunda Beklenen Sayfa Hızı Raporunu Başlattı

Google, bu yılın başlarında Arama Konsolu'nda gösterilmesi beklenen sayfa hızı raporunu yayınladı .

Google, geçtiğimiz Mayıs’taki yeni sayfa hızı raporunu resmen yayınladı, ancak Şubat ayında tekrar geri alındı . Bu, bu raporun başlatılması için yaklaşık 9 aylık bir süre olduğuna işaret ediyor. Türkiye'ye nezaman gelir o belirsiz bi durum şimdilik.

Kullanıma açıldığında raporda ne olduğunu ve site sahiplerinin bundan nasıl faydalanabileceğini göreceğiz.

Google Arama Konsolu Sayfa Hızı Raporu

Google’ın yeni sayfa hızı raporu, verileri Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporundan alır ve URL’leri otomatik olarak “Hızlı”, “Orta” ve “Yavaş” kategorilerine gruplandırır.

Raporda ayrıca yavaşlamalara neden olan sorunlar belirtilmekte ve URL'leri benzer sorunlarla birlikte gruplayarak daha ayrıntılı olarak sınıflandırılmaktadır.

Daha fazla bilgi edinmek için belirtilen sorunlardan birine tıklamak kullanıcıları Google’ın Sayfa Hızı İnceleme aracına getirecektir. Oradan, site sahipleri belirli bir sorunu çözmek için sayfalarını nasıl optimize edecekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Sayfanın hızını kontrol etmenin yanı sıra, performansları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hızlı sayfaları daha derinlemesine inceleyebilirsiniz.

Google, bu raporun zaman içindeki performansını izlemek ve web sitesini optimize etmek için kullanılmasını öneriyor. Web sitesindeki sorun çözüldüğünde, site sahipleri, kullanıcıların gerçekten bir performans artışı olup olmadığını görmek için raporu kontrol edebilir.

Google, bu  raporu için gözden geçirilecek ve iyileştirilecek yanları olduğunu söylerek, raporun “deneysel” olduğunu belirtiyor. Ancak, tipik Google denemelerinin aksine, bu rapor herkese yayına girecektir.

 

https://www.searchenginejournal.com/google-finally-launches-the-anticipated-page-speed-report-in-search-console/333899/

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap