blog-detay.php1 Google Online Pazarlama Yarışması 2011 yılı | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Online Pazarlama Yarışması 2011 yılı Ön Kayıtları Başladı!

Google Online Pazarlama Yarışması 2011 yılı Ön Kayıtları Başladı!

Google Online Pazarlama Yarışması 2011 yılı Ön Kayıtları Başladı!

İlk olarak 2008 yılı Şubat ayında başlayan Google Online Pazarlama Yarışması (Google Online Marketing Challenge); öğrencilere, Google AdWords vasıtasıyla pazarlama alanında gerçek bir deneyim ve pratik kazandırmak için düzenlenmektedir. Reklamcılık, e-ticaret, entegre pazarlama iletişimi, yönetim ve bilgi sistemleri, pazarlama ve yeni medya teknolojileri dersleri alan lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik bu yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler bir araştırma görevlisi ya da öğretim görevlisi eşliğinde yarışmaya kayıt olmak durumundadırlar. Yarışma grubunu denetleyen ve yöneten akademisyen, öğrencilere danışmanlık yapacak ve internet reklamcılığı hususunda öğrencilerine destek verecektir. Bu bağlamda AdresGezgini bünyesinde bulunan akademisyenlerden destek alabilirsiniz.

Google Online Pazarlama Yarışması Nedir?

Günümüzde hakim pazarlama stratejilerinden biri olan internet pazarlamacılığı alanında gerçek bir deneyim kazanma şansı sunan Google’ın Pazarlama Yarışması, 3 ila 6 kişilik öğrenci ekiplerinin ve bu ekiplerin danışmanlığını yapacak olan araştırma ya da öğretim görevlilerinin katılımı ile gerçekleşmektedir. Dünya üzerinde birçok ülkeden katılım sağlanan yarışma başta da belirtildiği gibi 2008 yılından bu yana gerçekleştirilmektedir. 2011 yılında üçüncüsü gerçekleşecek olan yarışma; başta İngilizce olmak üzere Türkçe, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Çince, Rusça, Portekizce, Japonca, Lehçe, Macarca, Çekçe ve Hintçe dilleri dahilinde toplam 14 ayrı dilde düzenlenecektir.

Google Online Pazarlama Yarışması Nasıl Gerçekleşmektedir?

Öğrenci ekip ve liderleri, Google’ın reklam platformu Google AdWords ile 200 Amerikan Doları değerinde ücretsiz reklam hakkı elde ederek yerel işletmelerle birlikte etkili çevrimiçi pazarlama kampanyaları organize etmeye çalışırlar. Ekipler, bir reklam stratejisi belirleyip bir reklam kampanyası yürütürler. Daha sonra sonuçları değerlendirerek işletmelere, çevrimiçi pazarlama aktivitelerini geliştirecek önerilerde bulunurlar.

100 kişinin altında çalışanı olan ve bir web sitesi olan fakat hâlihazırda Google AdWords reklam programını kullanmamış olan küçük ya da orta işletmeli bir firma ile çalışacak olan ekipler, yarışmanın devam ettiği süre zarfında reklam kampanyalarını düzenleyerek optimize etmek durumundadırlar. Öğrenci ekipleri kampanyalarını Ocak ve Mayıs ayları arasında birbirini izleyen üç hafta boyunca sürdürmek durumundadırlar. Bu üç haftalık süre içinde, biri kampanyanın ilk haftasında diğeri ise kampanyanın son haftasında olmak üzere, yarışma komitesine iki rapor sunmak zorunda olan yarışma ekiplerinden kazananlar; “Global” ve “Bölgesel” olmak üzere iki ayrı kategoride, Temmuz ayında duyurulacaktır.

Google Online Pazarlama Yarışmasının Bileşenleri

Yarışmanın iki bileşeni bulunmaktadır.

  1. Kampanya İstatistikleri Algoritması: Google tarafından geliştirilen bu algoritma; anahtar kelime seçenekleri, Tıklama Başına Maliyet, gösterimler ve reklam bütçesi gibi 30’dan fazla bölümde AdWords reklam kampanyalarının en önemli unsurları incelenir.
  1. Raporlama: Yarışma başlangıcında ve yarışmanın son haftasında yarışma komitesine sunulacak olan kampanya raporlarının değerlendirilmesidir.

Bu istatistik ve raporlar incelendikten sonra Google, reklam kampanyası en iyi sonucu vermiş olan üniversiteyi belirleyerek kazananları açıklar. Kazanan Global şampiyonlar ve hocaları, San Francisco'ya bir haftalık bir gezi kazanacak, Mountain View Googleplex tesisinde bir tam gün geçirerek Google AdWords'ü geliştiren ekiple tanışacaklardır. Bölgesel kazananlar ve grup liderleri ise kendi bölgelerinde bulunan Google ofislerinde bir tam gün geçireceklerdir.

Yarışma hakkında daha ayrıntılı bilgi ve destek almak isteyenler isilyilmaz@adresgezgini.com e-posta adresinden bizimle irtibata geçebilirler. AdresGezgini Ekibi, yarışma başvurunuzun yapılması, gerekli kriterlerin sağlanması ve 200 USD tutarındaki karşılıksız bakiyenizin sağlanması için gerekli desteği ücretsiz olarak sağlayacaktır.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap