BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google; Görsel Arama'yı Ürünler, Tarifler ve Videolar için Özelleştirilmiş Simgelerle Güncelledi

Google; Görsel Arama'yı Ürünler, Tarifler ve Videolar için Özelleştirilmiş Simgelerle Güncelledi

Google; Görsel Arama'yı Ürünler, Tarifler ve Videolar için Özelleştirilmiş Simgelerle Güncelledi

Google, görsel arama sonuçları sayfalarını, görüntülerin hangi tür içeriğe yönlendirdiğini gösteren simgelerle güncelliyor.

Arama sonuçlarında ortaya çıkan bir resim; bir ürün sayfasından, bir tariften veya bir videodan geliyorsa Google bunu yeni getirilen bu özellik sayesinde özel bir simgeyle belirtecek.

Örnekte gösterildiği gibi, metni genişletmek veya bir videonun uzunluğunu ortaya çıkarmak için fareyle simgelerin üzerine getirmeniz yeterli.

Bu değişiklik önce mobilde uygulamaya koyuldu daha sonra masaüstü Google Görseller'e de entegre edildi.

Bu simgeler, resmin boyutlarının geleneksel olarak görüntülendiği sol alt köşede yer alıyor. Yani artık fareyi resmin sol alt köşesine getirdiğimizde resmin boyutunu değil içeriğin olduğu sitenin kategorisini göreceğiz. Fakat boyut bilgisi küçük resme tıklayıp, daha büyük ön izleme aldığımızda hala görülebiliyor.

Bir diğer konu ise Google’ın görüntü lisanslama bilgilerinin halen beta testinde olması. Google, lisanslama bilgilerini bir web sayfasının yapılandırılmış verilerinden alan bu özelliği test etmeye başlayacağını geçen hafta duyurmuştu. Google site sahiplerine arama testlerinde resim lisanslama bilgilerini görüntüleme yeteneğinin şu an için beta testi sürecinde olduğunu hatırlatıyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap