Google AdWords: 19 Kasım Kalite Puanı Düşüş Sorunu

Geçtiğimiz Ekim ayında Google AdWords raporlamada oluşan teknik bir sorun yüzünden 24-25 Ekim tarihlerinden başlayarak bazı hesapların kalite puanlarında beklenmeyen düşüşler gerçekleşmişti. (Bkz: Google AdWords: 24-25 Ekim Kalite Puanı Düşüş Sorunu)

Benzer bir sorun 19 Kasım tarihinde yeniden gündeme geldi. Google çalışanının yaptığı açıklamaya göre, 19 Kasım Cuma akşamı Ekim ayında yaşanan kalite puanı düşüş sorununa benzer fakat daha farklı bir sorun oluştu. Google mühendisleri bu konu üzerinde çalışmaktalar ve gelişmelerle ilgili en yakın zamanda bir açıklama yapacaklar. (Bkz: Quality Score dropping rapidly – again!)

kalite puanı

Henüz sorunun tam olarak ne olduğu bilinmese de hesap arayüzünde görüntülenen düşük kalite puanları reklam yayınının kendisini etkilememektedir. Reklamverenlerin ve müşterilerimizin bu konu ile ilgili yaşadıkları sıkıntıların önümüzdeki birkaç gün içinde çözüleceğini belirtir, anlayışınız için teşekkür ederiz.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>