Gmail Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

Google, Gmail üzerinden para gönderip alabilme özelliğini kullanıma sundu. Android kullanıcıları hem web arayüzü hem de mobil uygulama üzerinden, Gmail’de e-posta’ya dosya ekler gibi para gönderip para talebinde bulunabilecek.

gmail-google-wallet-1024x475

Gmail üzerinden para gönderip alma işlemleri Google Cüzdan entegrasyonu ile yapılabilecek. Bu yeni özelliği kullanabilmek için kullanıcıların uygulamaya özel bir eklenti kurması, hesaba kayıtlı ve tanımlı bir banka hesabının olması gerekiyor.

Send-money_blog_medium

Kalabalık bir arkadaş grubuyla yemeğe gittiğinizi düşünün. Bütün o hesap ödeme karışıklığına son verecek şekilde bir e-posta’nın ekle bölümüne “Para gönder” seçeneğini işaretlemeniz ve yollayacağınız miktarı seçmeniz yeterli olacaktır. Mail’le birlikte gönderdiğiniz miktar da karşı tarafın banka hesabına gönderilmiş oluyor.

Şimdilik sadece Amerika ve Avrupa ülkelerinde geçerli olan bu özelliğin Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: support.google.comandroidguys.com

Cemre Bağcı tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Google AdWords kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>