Facebook Sayfalarında Yönetici Belirlemek

Facebook, Facebook Sayfa Yöneticileri sunmaya ve 3. part uygulamalarına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Facebook’un son yeniliklerinden biri ise yönetici belirlemek ve postların zamanını programlamak.

Sayfa yöneticisi, diğer yöneticilere özel roller belirliyor. Facebook’ta 5 farklı kategori bulunuyor. Bunlar: Yönetici, İçerik Yaratıcı, Moderatör, Reklamcı ve İstatistiksel Analiz (Insight Analyst).

Yönetici birçok yetkiye sahip: Mesaj yollamak, post yaratmak, reklamlar ve istatistiklere bakmak gibi yönetici rollerini tek başına üstlenebiliyor. İstatistiksel Analiz, en az derecede izin gerektirirken, istatistiklere bakma imkanı sunuyor.

Bütün sosyal medya takımları büyük markaların sosyal medya araç yönetiminde yer alırken, onlara kontrolde daha fazla yarar sağlıyor ve Facebook yönetimlerini destekliyor. Facebook Yardım Merkezi’ndeki tüm analizlerin rolleri taslak haline getirildiğinde:

Yukarıda gösterilen tıklamalar, eklentileri sadece yönetici rolleriyle Facebook’tan beklenenleri gerçekleştirmekle kalmıyor, postlarınızı düzenleyebilme özelliği de sunuyor.

Facebook yöneticileri (post yaratma izinleri sayesinde) önümüzdeki 6 ay içerisinde postlarınızı düzenleyebilecekler.

Bu özellik, siz yeni postlar yaratırken, ulaşılabilirliği de sağlıyor. Facebook, bu yenilikler ile sosyal medya takımlarına Hootsuite gibi 3. parti uygulamalara gerek kalmaksızın, bahsedilen anahtar özellikleri sunarak kolaylıklar sağlıyor.

Bu yeni özellikler reklam dünyasına da büyük kolaylıklar sağlıyor. Az bir bütçe ile sayfa yöneticilerinin gerçekleştirilen güncellemeleri desteklemesine izin veriyor.

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>