Facebook Küçük İşletmelere Ücretsiz Reklam Hizmeti Verecek!

Wall Street Journal’ın haberine göre son zamanlarda küçük işletmelerin reklam platformu olarak Facebook’a yönelmesi sonucunda Facebook ücretsiz reklam hizmeti yani bir nevi bedava reklam kuponu vermeye başlayacak. Önümüzdeki günlerde Facebook tarafından açıklanması beklenen bu yeni programın toplam bedeli yaklaşık 10 milyon dolar değerinde olacak. Henüz sadece Amerika’da uygulanacak olan programın amacının küçük işletmeleri sosyal medya üzerinden reklam vermeye özendirmek olduğu tahmin ediliyor. Programa dahil olacak 200.000’den fazla kobiye 50’şer dolarlık ücretsiz reklam hizmeti verilmesi uygun görülüyor.

 

 

Marka bilinirliği yaratma açısından Facebook reklamlarının tercih eden Amerikalı küçük işletme sahipleri bu habere çok sevinmişler. Örneğin All Things Equal Inc. firmasının sahibi Eric Poses, Facebook reklamlarını 25 ila 50 yaş arasındaki kadınlara hedefleyerek ortalama 1.400 dolarlık bir harcama yaptığını belirtiyor. Kimi zaman bu harcamalarının karşılığını henüz alamadığını düşünse de Facebook reklamlarından vazgeçmeyi düşünmediğini belirtiyor. Marka bilinirliği yaratma konusunda Facbeook reklamlarının önemli olduğunu düşünen Poses, 50 dolarlık ücretsiz Facebook reklam kuponunun faydalı olacağını da sözlerine ekliyor. Facebook'un bu yıl reklamlardan 2.01 milyar dolar kazanç elde etmesi bekleniyor. eMarketer'in raporuna göre bu rakam geçtiğimiz yılki kazancından %67 daha fazla. Sosyal ağ konusunda Google’ın kendisine rakip olarak gördüğü Facebook, görüntülü reklam ağında da Google’a rakip olacak gibi. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

Blog Yorumları

  1. Çünkü işletmeleriler kendilerini duyurmak zorundalar. Çünkü insanlar artık bişey bulmak için dışarda aramıyorlar. Evlerinde internet üzerinden araştırmalarını yapıyorlar. Ve facebook ta bu konuda inanılmaz bir pazar. Ama şunu unutmayalım internette sadece facebook yok, facebook gibi yüzlerce site var. Ben bu tür araştırma yapan kişilere yeni bir sistemden bahsedicem Talk Fusion'dan. Bu sistemin ürünlerini hem iş amaçlı kullanabilir, hem de kişisel amaçlı kullanabilirsiniz. İş amaçlı kullanarak işlerinizi büyütebilir, müşterilerinizle direkt temasta bulunabilir hatta yeni müşterilere işinizi tanıtabilirsiniz. Kişisel amaçlı kullanımlarda ise hem eğlenebilir, hemde internetten para kazanarak finansal geleceğinizi güvence ve garanti altına alabilirsiniz. Şu anda sektöründe dünyanın 7.büyük firması olduğu gibi en çok kazandıran ve anında ödeme yapan dünyanın tek firması. İncelemeniz içim blog adresimi bırakıyorum. Şimdiden hayırlı olsun http://talkfusion-tr.blogspot.com/2012/11/video-e-mail.html

Yorum Yap

Son Gönderiler: