Facebook İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor? [İnfografik]

Facebook ve romantik ilişkiler arasında, hiç kuşkusuz güçlü bir pozitif korelasyon var. Facebook üyesi birçok arkadaşımla bu konuda uzun uzun konuşuyoruz: “Facebook ilişki durumumuzu nasıl etkiliyor?” Bu soruya verilen iki kesin yanıt var:

– “Çok kötü etkiliyor, Facebook yüzünden ilişkim bozuldu. Erkek/kız arkadaşımdan ayrıldım.”

– “Pozitif yönde bir etkisi olduğu kesin. Erkek/kız arkadaşımla Facebook sayesinde tanıştık. Kısmetse, bu yaz evleniyoruz.”

facebook-ilişki

Elbette, Facebook sosyal etkileşim anlamında birçok fırsat sunuyor ve özgüveni artırıyor. Fakat aynı zamanda casusluğu, tacizi ve kıskançlığı da körüklediği bilinen bir gerçek. Sosyal bilimciler, özellikle siber psikoloji alanında araştırma yapan uzmanlar, Facebook’un sevgililer arasında ciddi bir kıskançlık faktörü olduğunu söylüyorlar. Online Dating University de bu konuda bir çalışma yapmış. Aşağıdaki infografikte Facebook’un hayatımızı ve ilişkilerimizi nasıl etkilediğini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

facebook-relationships-infographic

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından tarihinde gönderildi
Bu yazı Sosyal Medya kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor? [İnfografik] için 2 cevap

  1. Berhn der ki:

    İt is so certain that facebook is the best intelligence data base. İ can find everytype of people around the world. So it is so easy gathering lots of perplexity information. By the time it is best way for correspondence but also getting ambush.

  2. promosyon der ki:

    Sosyal medyanın ilişkilerdeki rolü ve bilinirlik kabiliyetini arttırma yeteneği kaçınılmaz. Ancak konu facebook olunca körler sağırlar birbirini ağırlar kıvamında bir mecra bence :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>