BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor? [İnfografik]

Facebook İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor? [İnfografik]

Facebook İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor? [İnfografik]

Facebook ve romantik ilişkiler arasında, hiç kuşkusuz güçlü bir pozitif korelasyon var. Facebook üyesi birçok arkadaşımla bu konuda uzun uzun konuşuyoruz: "Facebook ilişki durumumuzu nasıl etkiliyor?" Bu soruya verilen iki kesin yanıt var:

- "Çok kötü etkiliyor, Facebook yüzünden ilişkim bozuldu. Erkek/kız arkadaşımdan ayrıldım."

- "Pozitif yönde bir etkisi olduğu kesin. Erkek/kız arkadaşımla Facebook sayesinde tanıştık. Kısmetse, bu yaz evleniyoruz."

Elbette, Facebook sosyal etkileşim anlamında birçok fırsat sunuyor ve özgüveni artırıyor. Fakat aynı zamanda casusluğu, tacizi ve kıskançlığı da körüklediği bilinen bir gerçek. Sosyal bilimciler, özellikle siber psikoloji alanında araştırma yapan uzmanlar, Facebook'un sevgililer arasında ciddi bir kıskançlık faktörü olduğunu söylüyorlar. Online Dating University de bu konuda bir çalışma yapmış. Aşağıdaki infografikte Facebook'un hayatımızı ve ilişkilerimizi nasıl etkilediğini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Blog Yorumları

  1. İt is so certain that facebook is the best intelligence data base. İ can find everytype of people around the world. So it is so easy gathering lots of perplexity information. By the time it is best way for correspondence but also getting ambush.

  2. Sosyal medyanın ilişkilerdeki rolü ve bilinirlik kabiliyetini arttırma yeteneği kaçınılmaz. Ancak konu facebook olunca körler sağırlar birbirini ağırlar kıvamında bir mecra bence :)

Yorum Yap