BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Euro 2012’nin Sosyal Medyaya Yansımaları [İnfografik]

Euro 2012’nin Sosyal Medyaya Yansımaları [İnfografik]

1960 yılından bu yana UEFA tarafından 4 senede bir gerçekleştirilen Avrupa Futbol Şampiyonası bu yıl 8 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında futbol tutkunlarını ekran başına kilitledi. 16 takımın karşılaştığı turnuva sonunda İspanya kupayı kaldırdı ve Euro 2012, tüm dünyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Biz de AdresGezgini olarak Euro 2012’nin Twitter, Facebook ve Google yansımalarını sizler için derledik. Aşağıdaki infografikte 1960 yılından bu yana hangi takımların turnuvaya katıldığı ve hangi tarihlerde Avrupa kupası aldığını görebilirsiniz.

Euro 2012 boyunca Twitter’da adından en çok söz ettiren futbolcu Balotelli oldu. Şampiyonada top koşturan takımların Facebook takipçi sayılarına bakıldığında ise, İngiltere’nin birinci sırada olduğunu görüyoruz. Google Anahtar Kelime Aracı ile elde ettiğimiz yaklaşık sonuca göre de Euro 2012 terimi Google’da 5 milyondan fazla kere aranmış.

Futbol dünyası internete hızla adapte olurken Euro 2016’da bizi ne gibi yenilikler bekliyor, merak ediyoruz. Keyifli okumalar :)
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap