BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Dalaman’da İnternet Reklamcılığı Eğitimi: Turizm ve Dijital Pazarlama

Dalaman’da İnternet Reklamcılığı Eğitimi: Turizm ve Dijital Pazarlama

Dalaman ATM Airport tarafından düzenlenen internet reklamcılığı eğitiminde AdresGezgini Kurucu Ortağı Dr. Bora Mocan, Genel Müdürümüz Mahir Sümer ve bendeniz Işıl Yılmaz, Dalamanlı turizmciler ile buluştuk. Turizmde internet reklamcılığının öneminden ve doğru reklam stratejilerinin nasıl oluşturulacağından bahsettiğimiz etkinlikte gün boyu turizmcilerin sosyal medya ve dijital pazarlama ile ilgili sorularını yanıtladık.

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Dalaman Havaalanı içerisinde yer alan konferans salonunda gerçekleşen eğitimde, “Dijital İletişim Çağında Pazarlama” ve “Turizmde Sosyal Medya Uygulamaları” başlıklı iki sunum gerçekleştirdim.

İlk sunumum olan "Dijital İletişim Çağında Pazarlama"da internetin yıllara göre kullanıcı sayısındaki artıştan ve bu dönem içinde tüketici davranışlarındaki değişimlerden, cinsiyet bazında internet kullanım alışkanlıklarından bahsettim. Dalaman ve çevresinde bulunan otel işletmelerinin internet kullanımı hakkında bilgi vererek, işletmelerin internet teknolojileriyle gerçekleştirdikleri tanıtım ve etkinliklerin yeterli olmadığını da sunumumda belirttim. Günümüzde internetin, tüm işletmelerde olduğu gibi otel işletmecileri içinde hayati bir öneme sahip olduğunu ve bunu da internet reklamları ile sağlayabileceklerini dile getirdim.

İşletmelerin, internet çağına uyum sağlayabilmeleri ve marka bilinirliliğini gerçekleştirebilmeleri için hangi reklamları tercih etmeleri gerektiği açıklayarak; içerik ağı, sosyal medya ve rich media gibi reklam çalışmalarının marka bilinirliği yaratmada etkin olduğundan ve Google AdWords reklamlarının ise doğrudan satışa yönelik işletmelere yarar sağlayabileceğinden söz ettim. Sosyal medya konulu diğer sunumumda ise otel işletmelerinin sosyal medya stratejilerini nasıl gerçekleştirebileceğinden bahsederek bu konuya örnek olabilecek vaka analizlerini paylaştım.

Kurucu ortaklarımızdan Dr. Bora Mocan sunumunda AdWords stratejilerinden, doğru reklam metni yazma konusundan ve reklam sıralamasından bahsetti. Turizm işletmelerinin Google AdWords reklamlarından fayda sağlayabileceği püf noktaları paylaşan Mocan, sunumunun sonunda konukların sorularını yanıtladı.

AdresGezgini Genel Müdürü Mahir Sümer ise seminerin son oturumunda web tasarım ve arama motoru optimizasyonuna hakkında bilgi verdi. Sümer sunumunda, Google dostu web siteleri yaratmada dikkat edilmesi gereken noktalara değindi.

Sunumlarımızın ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladık,  internet reklamcılığı ile ilgili meraklarını giderdik. Katılım oldukça aktifti, sunumlardan sonra ise Dalaman Airport’da ATM Dalaman Havaalanı ekibi tarafından önce plaket töreni sonra da keyifli bir kokteyl gerçekleşti.

Etkinlik boyunca bizi Therme Maris Hotel’de ağırlayan ATM Dalaman Airport ekibine, Therme Maris Otel görevlilerine ve tüm konuklara teşekkür ediyoruz. Umarız yakın zamanda yeniden buluşuruz :)

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap