BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #9

Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #9

15 Temmuz-20 Temmuz tarihleri arasında sosyal medyanın en çok konuşulan konularını sizler için derledik :

Sosyal Medyada  İsyan , ‘Özgürlüğüne Sahip Çık!’ : 11 yıldır düzenlenen ‘One Love Festivali’ bu sene 14-15 Temmuz tarihlerinde Santral İstanbul’da düzenlendi.

Festival öncesi  'Eyüp'te bira festivali mi olur?' tepkileri gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu tepkiler doğrultusunda, 14 Temmuz 2012 günü, saat 13.30’da yani kapıların açılmasından hemen önce festival alanında alkol satışının yapılmayacağı açıklandı. Bunun üzerine festival katılımcısı olsun olmasın, özgürlüklerinin önemini ve değerini bilen sosyal medya takipçileri tepkilerini sosyal medya üzerinden ortak söylemleri ile gösterdi: #ozgurlugunesahipcik

Yahoo’da Marissa Mayer Dönemi Başlıyor: Google’ın ilk kadın mühendisi ‘Yorulmaz Şampiyon’ lakaplı Marissa Mayer 700 Milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Yahoo’ya CEO olarak atandı.

Yahoo'nun eski CEO’su  Scott Thompson'ın aslında bilgisayar bilimlerinden mezun olmadığı ve özgeçmişinde yanlış bilgiler vererek işe başladığının anlaşılması ile ortaya çıkan kriz sonucu boş kalan koltuk, Bayan Mayer tarafından doldurulacak. Arama ve online reklam alanından sonra e-posta pazarında da pay kaybetmeye başlayan Yahoo'nun Marissa Mayer'den beklentisi yüksek.

RedHack’tan Yeni Eylem ; ÖSYM : RedHack ve onların destekçisi Anonymous‘un devlet kurumlarının sitelerine yaptıkları saldırılara yenisi eklendi : ÖSYM .

RedHack ve Anonymous eylemlerinde DDoS yöntemini kullanıyor. Bu yöntem ile hacklenen kurumun sayfası belirli bir süre erişime engelleniyor ve daha sonrasında hiçbir şey olmamış gibi tekrar eski haline dönüyor. Örgütün eylemini açıkladığı tweet’lerde, “ÖSYM sitesi KPSS yolsuzluklarını protesto etmek, RedHack ile dayanışmayı göstermek için Anonymous tarafından çökertildi” denildi.

Etiyopya’da Blog Yazarına Hapis Cezası: Etiyopya'nın önde gelen karşıt görüşlü blog yazarı olan Eskinder Nega 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Federal mahkeme, aynı zamanda gazeteci olan ve mayıs ayında PEN America'dan basın özgürlüğü ödülü alan Eskinder Nega'yı terör suçlarından 18 yıl hapse mahkum etti. Mahkeme, Nega ile birlikte 23 muhalif eylemciyi daha yine terör suçlarından uzun hapis cezalarına çarptırdı. PEN Amerika Başkanı Peter Godwin, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Eskinder'in derhal koşulsuz olarak serbest bırakılması ve ABD ile diğer bağışçı ülkelere, Etiyopya Hükümeti ile yaptıkları işbirliğini yeniden değerlendirmeleri çağrısında bulundu.

Yandex’ten Üniversite Adayları İçin Rehber Hizmeti: Yandex üniversite adaylarının tercihlerini araştırması için Üniversite Rehberi hizmetini kullanıma açtı.

23 Temmuz tarihinde başlayacak tercih dönemi için hazırlanan sistem, üniversite ve bölüm tercihlerinde üniversite adaylarına büyük kolaylık sağlıyor. Üniversitelerin tanıtımlarının da yer aldığı sistemde, bölüm, şehir, üniversite, puan türü ve başarı sırası filtreleri kullanılarak aranılan bölümlerin geçtiğimiz seneye ait kontenjan, taban puanı, başarı sırası gibi bilgilerine ulaşılabiliyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap