BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #8

Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #8

8 Temmuz-13 Temmuz tarihleri arasında sosyal medyanın en çok konuşulan konularını sizler için derledik:

Katy Perry’nin Facebook hesabında size de yer var : Konser alanında çekilen fotoğraf Katy Perry’ nin sosyal medya yönetim ekibi tarafından Facebook sayfasına eklendi. Üzerine tıklayınca zoomlanan ve konser alanındaki herkesi gösterebilen fotoğrafta, konsere gidenler kendilerini tag’leyebiliyorlar. Ayrıca hesabınızdan girerek arkadaşlarınızı bile görebiliyorsunuz. İnanılmaz ilgi gören fotoğraf şimdiden 5115 beğeni, 1447 tag aldı.

Twitter Mobil Güçleniyor : MediaTek ile mobil uygulamaların güçlendirmek adına anlaşma yapan Twitter, mobildeki başarısını arttırmayı ve daha çok kullanıcıya ulaşabilmeyi amaçlıyor. Güçlendirme kapsamında hazırlanan özel çipler ile, piyasaya sürülecek yeni akıllı telefonlara Twitter uygulaması gömülerek tüketiciye ulaştırılacak.

Sosyal Paylaşım Sitesi ‘Digg’ Satıldı : 2004 yılında kurulan şirket, 2006 yılında değerini 200 Milyon Dolara kadar çıkarmıştı. Aylık yaklaşık 6-7 Milyon farklı izleyici kapasitesine sahip olan Digg’ in, 500 Bin Dolara satıldığı haberleri şaşkınlık yarattı. Nisan ayında Facebook'un satın aldığı fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'ın değerinin sadece 0.0005 katına eşit  olanbu tutar birçok ilgili sitede başlık yapıldı. Digg CEO’su Matt Williams, şirketin Betaworks’ e satış tutarını tam olarak açıklamasa da, TechCrunch’tan alınan güncel habere göre satış 16 Milyon Dolara gerçekleşti.

İstanbul Trafiği Sosyal Medya’da : Köprülerde onarım çalışmalarının başlaması nedeniyle aşırı yoğunlaşan İstanbul trafiği,  sosyal medyada geniş yer tuttu. Son bir haftadır İstanbul’un birçok bölgesini etkisi altına alan trafik sorunu  sosyal medyaya da yansıdı. Yol durumunu öğrenmek isteyenler, trafik sıkıntısını dile getirenler, isyan edenler  bu konudaki  düşüncelerini paylaşmayı tercih ettiler. Dertler paylaştıkça azalır belki ama İstanbul trafiğine dair dertler azalmak bilmiyor, aksine artarak devam ediyor.

Twitter’da Türkiye Markalar Şampiyonu Açıklandı : Aylık ve haftalık olarak takipçi sayısını en çok artıran marka olan Turkcell, genel toplamda da en fazla takipçiye sahip olma ünvanına da sahip. Özellikle müşteri hizmetleri, ürün ve hizmet iletişimi konularında sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanan Turkcell, kurumsal hesaplar arasında en fazla takipçi sayısına ulaşan marka oldu. Yaklaşık 218 Bin takipçisi bulunan Twitter hesabı, dünya genelindeki telekomünikasyon markaları arasında da 5. sırada yer aldı.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap