BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #13

Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #13

12 Ağustos- 17 Ağustos tarihleri arasında sosyal medyanın en çok konuşulan konularını sizler için derledik :

Olimpiyatlar ve Kapanış Töreni: 12 Ağustos gecesi yapılan görkemli kapanış töreni tüm dünyada ve tabii ki sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 16 gün süren 2012 Londra Olimpiyatları boyunca toplamda yaklaşık 150 Milyon tweet atıldı. Twitter’da 1.705.000 kadar takipçisi olan Usain Bolt için dakikada 80 bine yakın tweet atıldı. Kapanış gününe kadar rekor Bolt’un elinde iken, Twitter’a damgasını vuran Spice Girls’ün performansı oldu. Kapanış töreni gösterileri sırasında dakikada 116 bin civarında tweet atılınca Spice Girls , Bolt’a ciddi fark atmış oldu.

Google Earth’te Bulunan Kayıp Piramitler: Amerikalı Arkeolog Angela Micol, yıllardır yaptığı araştırmalarının sonucunu aldı ve Google Earth’te iki yeni piramit alanı keşfetti. İki piramit bölgesi Nil Nehri kıyılarında ve aralarında yaklaşık 145 km var. Keşfedilen alanlardan büyük olanın 75 metre genişliğinde, küçük olanın ise 30 metre genişliğinde olduğu sanılıyor. Mayıs 2011'de de, Amerikalı Dr. Sarah Parcak, 17 kayıp piramidi Google Earth uygulaması kullanarak keşfetmişti.

Yandex Direct Reklam Hizmeti Artık Türkiye’de: Rus arama moturu Yandex Türkiye pazarına girdiğinden beri, Rusya’daki ürünlerini teker teker getirmeye devam ediyor.  Son olarak arama motoru reklamcığı hizmeti Yandex.Direct’i aktive etti. Yandex.Direct, Google’ın reklam hizmeti Adwords ile benzer bir sistemde çalışıyor. Google’ın sahip olduğu pazar payının %20’sini elinden almak isteyen Yandex bu girişimiyle başarılı olabilecek mi, ilerleyen günlerde takip edip hep birlikte göreceğiz.

iPad ve Android Sürümlerinde Artık Pinterest de Var: Davetiye ile üye alımını geçen hafta kaldırıp, ulaşımı herkese açan Pinterest, sosyal ağlar içersindeki rekabet sürecinde bir engeli daha kaldırdı. Artan kullanıcı sayısını da gözeterek, iPad ve Android uygulamalarını yayınladı. Ayrıca iPhone versiyonunu da güncelledi. Yeni yayınlanan uygulamaların kullanışlı olması ve etkileşim imkanı sunması beğeni kazanıyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap