BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdresGezgini'nde ISO 27001 Baklavası

AdresGezgini'nde ISO 27001 Baklavası

AdresGezgini'nde ISO 27001 Baklavası

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini olumsuz yönde etkileyecek tehditlere karşı önlemlerin alınması, alınan önlemlerin düzenli olarak denetlenmesi ve müşterilerimize verdiğimiz hizmeti daha da kaliteli hale getirmek için ISO Belgelendirme çalışmalarına başladığımızı duyurmuştuk. ISO Belgelendirme çalışmaları kapsamında AdresGezgini çalışanları hem değerli müşterilerimizin bilgi gizliliğinin sağlanması hem de ilgisiz kişilerin firmaya ait bilgilere erişiminin önlenmesi adına Temiz Masa Temiz Ekran Politikasının Esaslarını benimsemektedir. 

Temiz Masa Temiz Ekran Politikasının Esaslarını kısa süreliğine göz ardı eden Bilgi İşlem Sorumlumuz Emre Çirçioğlu, bilgisayarını her türlü kullanıma açık olarak bırakarak küçük (!) bir şakanın kurbanı oldu. :) 

Bilgisayarının başından kısa süreliğine kalkan Emre'nin ekran koruyucusu devreye girene kadar gmail hesabından gönderilen bu mail bütün AdresGezgini çalışanlarına ulaşmıştı. Emre, maili kendisinin atmadığına dair bütün ekibi inandırmaya çalıştıysa da elde yazılı kanıt vardı, o baklava alınacaktı! :)

Bu küçük şakayla bilgisayarların ilgisiz kişilerin kullanımına açık bırakıldığında ortaya çıkabilecek olumsuzlukları net bir şekilde gören AdresGezgini çalışanları, baklavanın tadını çıkardı. :)

Teşekkürler Emre! 

 


 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap